Ar verta pertvarkyti namo šilumos punktą?

Ar verta pertvarkyti namo šilumos punktą?

Kodėl verta įsirengti nepriklausomą šilumos punktą, komentuoja ir pateikia argumentus UAB „Jonavos šilumos tinklai“ direktorius Jonas Kaminskas.

Lietuvoje šildymo sezonas prasideda anksti ir baigiasi ne paskutinį žiemos mėnesį. Retą gyventoją džiugina šilumos kainos ir ne visi gyventojai patenkinti būsto šildymo sąlygomis. Viso to alternatyva gali tapti modernus nepriklausomas šilumos punktas, kurį UAB „Jonavos šilumos tinklai“ siūlo gyventojams kaip  naują kokybinį šuolį.

Toks šilumos punktas veikia automatizuotai, laiku reaguoja į aplinkos pokyčius ir nesudėtingai reguliuojamas. Šilumos punkte yra plokštelinis šilumokaitis, kuris atskiria lauko tinklų ir pastato šildymo sistemas vieną nuo kitos.

Nepriklausomos sistemos įrengimas įgalina daugiabučio namo šildymo sistemoje palaikyti pastovų reikiamą slėgį, apsaugo nuo slėgių svyravimų magistraliniuose tinkluose, namo vamzdžių ar radiatorių avarijų, butų užpylimo pavojaus, tokiu būdu pailginant pastato šildymo sistemos eksploatavimo laiką. 

 Pirmieji tokį atnaujinimą, bendradarbiaujant su UAB „Jonavos šilumos tinklai“ specialistais ir namo administratoriumi UAB „ Jonavos paslaugos“, įgyvendino daugiabučio namo Taikos g. 5 gyventojai, pakeisdami seną šilumos punktą į naują šiuolaikinį automatizuotą su nepriklausoma šildymo sistema. Atnaujinimo darbams buvo panaudotos namo kaupiamojoje sąskaitoje gyventojų sukauptos lėšos.

Ši investicija leis sumažinti išlaidas šildymui ir pagerinti komforto sąlygas butuose, nes galima parinkti racionalų šiluminės energijos režimą, reguliuoti šildymo parametrus pagal nustatytas patalpų ir faktines aplinkos temperatūras, tokiu būdu butai nebus perkaitinami arba nekomfortiškai vėsūs, o sąskaitos už šildymą – mažesnės.

Gyventojų pageidavimu galima nustatyti įvairius šildymo sistemos temperatūrinio režimo grafikus: nakties metu palaikyti žemesnę šildymo sistemos temperatūrą, nustatyti šildymo sistemos paros bei savaitės šildymo grafiką.

Galima reguliuoti šildymo sistemoje cirkuliuojančio vandens temperatūrą ir taip išvengti patalpų perkaitinimo ir bereikalingo šilumos vartojimo.

Pavasarį ir rudenį, esant dideliems paros temperatūros svyravimams, reguliatorius sumažina arba padidina šilumos tiekimą namui ir tuo pačiu šilumos tiekimas tampa efektyvesniu, t.y. namo šildymo sistema lanksčiai reaguoja į lauko temperatūros pokyčius.

Sumažėjus šiluminės energijos poreikiui, automatiškai sumažinamas termofikacinio vandens tiekimas namui ir tuo pačiu sumažinamas energijos sunaudojimas. Kvalifikuotai eksploatuojant automatizuotą šilumos punktą, galima sutaupyti iki 10-15 proc. šilumos energijos.

Uždaroji akcinė bendrovė „Jonavos šilumos tinklai“ nuolat investuoja į šilumos gamybos ir tiekimo tinklų modernizavimą ir automatizavimą, siekdama technologinius procesus ir tiekimo parametrus valdyti nuotoliniu būdu. Šiuo metu jau dviejuose trečdaliuose daugiabučių namų yra įrengtas nuotolinis nuskaitymas ir parametrų reguliavimas.

Neatsiliekant nuo šiuolaikinių technologijų siūlomos pažangos, senus šilumos mazgus keisti į automatizuotus su nepriklausoma sistema tampa būtinybe, tačiau atnaujinimo proceso sėkmei labai svarbi pačių namo gyventojų iniciatyva. Automatizuotų šilumos punktų pranašumai - įrodyti praktiškai, todėl raginame gyventojus pritarti šiam procesui ir pasirinkti šilumos punkto atnaujinimą.