SPALIO MĖNESIO ŠILDYMO SĄSKAITOS MAŽĖJO 28 PROCENTAIS

Šių metų spalio mėnesio vienos kilovatvalandės kaina gyventojams – 7,75 cento, kai pernai spalį buvo 11,52 cento. Vienas kubas karšto vandens šį spalį kainavo 6,52 euro, kai pernai spalį – 7,92 euro.

Patvirtinta 2023 m. lapkričio mėnesio šilumos kaina centralizuotai besišildantiems Jonavos gyventojams - 7,72 cento už kWh yra nežymiai mažesnė už spalio mėnesio šilumos kainą.

Šiais metais šildymo sezonas prasidėjo vėliau, lyginant su pernai: šiais metais šildymo dienų skaičius spalio mėn. buvo 15 parų, kai pernai – 22 paros.

Vidutinis mokėjimas už 2023 m. spalio mėnesio 1 m² ploto šildymą 0,36 Eur. Pernai tuo pačiu laiku tai kainavo 0,50 Eur. Šįmet spalio mėnesio sąskaitos už šildymą vidutiniškai 28 proc. mažesnės, lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Spalio mėnesio mokėjimai gyventojams už centralizuotai tiekiamą šilumą 50 kv. metrų ploto buto šildymui renovuotuose namuose vidutiniškai siekė 13 eurų, senos statybos nerenovuotuose namuose – 25 eurus. Mažiausiai už šildymą mokėjo renovuotų daugiabučių gyventojai. Senos statybos, nerenovuotų daugiabučių gyventojų sąskaitos už šildymą buvo beveik 2 kartus didesnės.

Primename, kad gyventojų mokėjimai už šildymą priklauso ne tik nuo šilumos kainos, bet ir nuo namo energetinio efektyvumo, nuo kada įjungtas šildymas namuose, kiek šilumos buvo suvartota.

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos m. daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama: https://www.jonavosst.lt/straipsniai/silumos-suvartojimo-analize

UAB „Jonavos šilumos tinklai“ informacija (2023-11-24)