ŠILTESNIS KOVAS IR MAŽĖJANTI ŠILUMOS KAINA SUMAŽINO ŠILDYMO SĄSKAITAS

Kovo mėnesio vidutinė lauko oro temperatūra siekė +4,5 0C šilumos, kai praėjusių metų kovą buvo +2,9 0C šilumos, o š. m. vasarį +2,8 0C. Šiltesni orai ir beveik 9 procentais sumažėjusi šilumos kaina lėmė mažesnes sąskaitas patalpų šildymui daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose nei praėjusį mėnesį.

Kovo mėnesį centralizuotai tiekiamos šilumos kilovatvalandės kaina 7,28 cento be PVM, kai vasarį buvo - 7,96  cento. Vienas kubas karšto vandens kovo mėn.  kainuoja  6,28 euro, kai vasarį kainavo 6,63  euro.

Vidutinis mokėjimas už kovo mėnesio 1 m² ploto šildymą – 0,65 Eur (vasarį buvo 0,80 Eur).

Tipinio 50 kv. metrų ploto buto savininkas šildymui senos statybos neapšiltintuose daugiabučiuose už kovą vidutiniškai išleis apie 50 eurų. Toks butas vidutiniškai suvartojo apie 675 kWh (13,5 kWh/m2) šilumos. Praėjusį mėnesį tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė 720 kWh (14,4 kWh/m2) šilumos, o vidutinė sąskaita už šildymą sudarė apie 57 eurus.

Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose daugiabučiuose 50 kv. metrų ploto butų šildymui kovą vidutiniškai suvartota apie 375 kWh (7,5 kWh/m2) šilumos. Čia mokėjimai už šilumą mažiausi ir vidutiniškai sudaro apie 27 eurus. Praėjusį mėnesį  tam pačiam plotui apšildyti vidutiniškai prireikė apie 425 kWh (8,5 kWh/m2) šilumos, o vidutinė sąskaita už šildymą sudarė apie 34 eurus.

Primename, kad šį šildymo sezoną gyventojams iš valstybės biudžeto kompensuojamas 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas.

Pateikti skaičiai yra vidutiniai, galutinei sąskaitai už šilumą įtakos turi gyventojų įpročiai bei elgesys. Šilumos nuostoliams mažinti rekomenduojama pastatų renovacija, tinkama šilumos punkto įrenginių techninė būklė, gyventojų poreikius atitinkantis optimalus energijos vartojimas.

Šilumos suvartojimo ir mokėjimų už šilumą analizė Jonavos m. daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose pateikiama: https://www.jonavosst.lt/straipsniai/silumos-suvartojimo-analize

UAB „Jonavos šilumos tinklai‘ informacija, 2024-04-11