Šildymo sezonui artėjant į pabaigą

Šylant orams, daugiabučių gyventojai pastebi, kad radiatoriai jų butuose atšąla, orams vėstant, jie vėl pradeda šilti. Taip yra todėl, kad daugumoje miesto daugiabučių yra įrengti automatizuoti šilumos punktai.

Prieš gerą dešimtmetį, vos pašvietus saulei vartotojai šilumos tiekėjams skambindavo, kad per karšta ir šie skubėdavo į šilumos punktą rankiniu būdu mažinti šilumos, o vakare, vėstant orui, šilumą vėl reikėjo padidinti. Šiuo metu šilumos tiekimas į radiatorius yra reguliuojamas automatiškai, pagal lauko oro temperatūrą, todėl gyventojai neturėtų nustebti, kad saulėtą pavasario dieną namuose radiatoriai atšąla. Pavasario sezonu lauko oro temperatūros svyravimai yra pakankamai dideli, automatizuoti šilumos punktai leidžia gyventojams sutaupyti ženklų šilumos kiekį. Kitaip tariant, automatizuotas valdiklis uždaro šilumos tiekimą į radiatorius, taip sutaupydamas kiekvienam gyventojui išlaidas šildymui. Dažniausiai šilumos tiekimas uždaromas lauko temperatūrai esant apie 12 0C.

UAB „Jonavos šilumos tinklai“, siekdama efektyvinti veiklą bei plėsdama taupymo priemones, yra įdiegusi Danfoss šilumos punktų nuotolinio stebėjimo ir valdymo sistemą. Ši sistema leidžia, tiekiant šilumą, realiu laiku reaguoti į orų pokyčius, atsižvelgiant į lauko, tiekiamo šilumnešio temperatūras. Sistema, pagrįsta išmaniosiomis technologijomis, leidžia techniniam personalui matyti ir valdyti visą technologinį procesą kompiuterio ekrane, nevykstant į pastato šilumos punktą. Šios galimybės padeda šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą vykdyti kokybiškiau, efektyviau, objektyviau, trumpėja reagavimo į avarines situacijas laikas, ilgalaikėje perspektyvoje didėja sistemos efektyvumas bei mažėja šilumos vartojimas pastatuose.

Primename vartotojams, kad šildymo sezonui artėjant į pabaigą, į pagalbą pasitelkiant išmanias sistemas, siekiame vartotojui pateikti šilumos lygiai tiek, kiek reikia ir tada, kada reikia, atsižvelgiant į orus ir jų permainas. .Šiluminė energijos vartotojus, kuriuos domina energijos taupymo priemonių daugiabučiuose diegimo galimybės, kviečiame kreiptis į mūsų bendrovę tel. +370 349 50 577, el.paštu: info@jonavosst.lt, pageidaujantiems suorganizuotume nuotolinį susirinkimą.

UAB „Jonavos šilumos tinklai“ informacija, 2024-04-03